Teadusraamatukogu: E, N 12–19, T, K, R 10–17 | Õpikeskus: E–P 9–21, teeninduslett E–R 9.30–16.30
TeadusraamatukoguE, N 12–19, T, K, R 10–17
Õpikeskus: E–P 9–21, teeninduslett E–R 9.30–16.30

Posternäitus “Fake ≠ Fact Info Lab”

Näitust „Fake ≠ Fact Info Lab“ saab vaadata teadusraamatukogu 3. korruse lugemissaalis kuni 19. novembrini 2021. See näitus pandi esmakordselt üles 2018. aastal ja on tuuritanud läbi terve Rootsi eesmärgiga tugevdada õpilaste ja noorte täiskasvanute võimet iseseisvalt hinnata erinevate allikate usaldusväärsust ja ideoloogilisest lähtepunkti. Tänavu novembris on näitus Tallinnas.

Tänapäeval levib teave kiiremini ja suuremas mahus kui eales varem. Sotsiaalmeediast on saanud teabe otsimise ja vastuvõtmise allikas number üks ja mitte ainult noorte seas. Sellega puutub areng kokku katsumusega, kuidas teabevoos navigeerida ja seda sõeluda. Usaldusväärse teabe eraldamiseks ebausaldusväärsest on vaja nii teadmisi kui ka juurdepääsu õigetele tööriistadele. Lisaks on näidanud pandeemia, et võltsuudised ja propaganda võivad tõsist kahju põhjustada.

„Covid-19 pandeemia on vallandanud võltsteabe laine, tõstatades küsimusi, kuidas avalikkust harida ja kuidas eristada tõest teavet valest. Seetõttu on meil hea meel võimaluse üle korraldada koos Põhjamaade kolleegidega see näitus Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu ruumides noorte inimeste meediapädevuse tõstmiseks,” selgitab Balti meediainnovatsiooni keskuse juht Gunta Sloga.

„Fake ≠ Fact Info Lab” on üles ehitatud lihtsa sammhaaval juhendina, mis õpetab allikaid kontrollima ja seda, kuidas tuvastada propagandat. Sirvides labori kõiki nelja jaama, puutute kokku olukordadega, mis on tuntud Teie igapäevaelust veebis. Igas sammus pakutakse tööriistu kallutatud teabe paljastamiseks ning õpetatakse vahet tegema valgel, hallil ja mustal propagandal.

„Fake ≠ Fact Info Lab“ rändnäituse projekti toetavad Taani Kultuuriinstituut Eestis, Lätis ja Leedus, Balti Meediainnovatsiooni keskus, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Rootsi suursaatkond, Rootsi Instituut ja Tallinna Ülikooli Akadeemiline Raamatukogu.

Täpsem teave:
Viktorija Terentjeva
Projektijuht
Balti Meediainnovatsiooni keskus
+371 26496294, viktorija.terentjeva@baltic.media