Ajavahemikul 3.-31. märts on meie raamatukogud avatud järgmiselt:
- Teadusraamatukogu on avatud E-R kell 11-18, laupäeval ja pühapäeval suletud.
– Baltika lugemissaal ja Väliseesti Kirjanduse Keskus on avatud tavapäraselt kell 12-17.
– Öösaal on avatud E-R 18-22, L 15-19, P 10-19. - Õpikeskus ning filmi- ja meediaraamatukogu on lugejatele suletud.
Raamatukogus kehtivad jätkuvalt piirangud ja reeglid:
- Raamatukogu kõigis ruumides on kohustuslik kanda kaitsemaski või katta nina ja suu.
- Erandiks on alla 12-aastased lapsed; inimesed, kellel see ei ole tervislikel põhjustel võimalik (nt hingamisraskuste, psüühikahäirete, allergiate tõttu); erivajadustega inimesed, kes ei ole võimelised maski nõuetekohaselt kandma või seda endale ise ette panema ja eest võtma; vaegkuuljast inimese saatja või isik, suheldes inimesega, kes vajab selget kõnet (maskikandmine segab huultelt lugemist) ja/või kellel on suhtlemiseks vajalik lugeda huultelt
või näoilmeid vms.
- Erandiks on alla 12-aastased lapsed; inimesed, kellel see ei ole tervislikel põhjustel võimalik (nt hingamisraskuste, psüühikahäirete, allergiate tõttu); erivajadustega inimesed, kes ei ole võimelised maski nõuetekohaselt kandma või seda endale ise ette panema ja eest võtma; vaegkuuljast inimese saatja või isik, suheldes inimesega, kes vajab selget kõnet (maskikandmine segab huultelt lugemist) ja/või kellel on suhtlemiseks vajalik lugeda huultelt
- Tuleb järgida 2+2 reeglit – koos saavad liikuda kuni kaks inimest, kes peavad teistest inimestest hoidma kahemeetrist vahemaad. Kindlasti hoida distantsi ka raamatukogu töötajatega suheldes!
- Võimalusel külasta raamatukogu üksinda ning viibi ruumides lühikest aega.
- Võimalusel kasuta raamatukogus isiklikku sülearvutit.
- Raamatukogu arvutites on meelelahutuslik tegevus keelatud. Lubatud on kasutada Riigi Teatajat, külastada kohaliku omavalitsuse ja riigi veebilehti, tasuda arveid, kasutada postkasti ja teha muid igapäevaeluks olulisi tegevusi.
- Eelista kasutada meie kontaktivabu teenuseid: raamatu tellimine laenutuskappi, 24h tagastamine, laenutusautomaadid, suhtlus e-kirja või telefoni teel jms.
- Lugejate töötubades võib viibida vaid 1 inimene korraga, sh rühmatööruumides.
- Raamatukogul on õigus haigussümptomitega ja maskita külastajat hoonesse/ruumidesse mitte lubada.
Raamatukogu tagab ruumide kuni 50% täituvuse; iga saali ukse peal on silt selle kohta, mitu külastajat võib samal ajal ruumis viibida.
TEADUSRAAMATUKOGU
Teadusraamatukogus on avatud kõik lugemissaalid E-R kell 11-18; baltika lugemissaal ja Väliseesti Kirjanduse Keskus E–R 12–17.
Kõiki teavikuid ja teenuseid saab kasutada ning kojulaenutus toimib tavapäraselt.
ÕPIKESKUS
Õpikeskus, sh õpisaal, on lugejatele suletud.
Teavikuid saab tellida e-posti aadressil opikeskus@tlulib.ee, teavikud saab kätte teadusraamatukogu teenindusletist või laenutuskapist. Täpne kättesaamiskoht ja -aeg lepitakse lugejaga eraldi kokku.
FILMI- JA MEEDIARAAMATUKOGU
Raamatukogu on lugejatele suletud.
Teavikuid saab tellida e-posti aadressil bfmlib@tlulib.ee, teavikud saab kätte teadusraamatukogu teenindusletist või laenutuskapist. Täpne kättesaamiskoht ja -aeg lepitakse lugejaga eraldi kokku.
OHUTUSNÕUDED
Raamatukogu lähtub ohutusnõuete rakendamisel Vabariigi Valitsuse, Terviseameti ning Tallinna Ülikooli seatud juhenditest/nõuetest/soovitustest.
Raamatukogudes on lugejatele kasutamiseks desinfitseerimisvahendid, teeninduslettide ette on paigaldatud kaitseklaasid ning lugemissaalide uksed on pidevalt avatud katsutavate pindade vähendamiseks. Ajalehtede ja ajakirjade lugemisel soovitame kasutada kindaid ja maski.
Raamatukogus viibimisel tuleb kasutada näomaski, hoida teiste inimestega distantsi ning järgida hügieeninõudeid, sh desinfitseerida käsi. Raamatukogul on õigus haigussümptomitega ja maskita külastajat hoonesse/ruumidesse mitte lubada.
Oleme raamatukogudes vähendanud istekohtade ning arvutiga töökohtade arvu.
Üldised Terviseameti soovitused kodust väljas liikumisel (https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus/viirusest-hoidumine):
- Pese käsi. Käsi tuleks pesta sooja voolava vee ja seebiga, vajadusel kasutada alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.
- Väldi kontakti. Väldi kontakti inimestega, kes köhivad või aevastavad. Kui seisad haigusnähtudega inimesele liiga lähedal, võid ka ise haigestuda.
- Väldi silmade, nina ja suu katsumist. Kui puudutad oma silmi, nina või suud mustade kätega, siis on võimalus, et viirus kandub ka sinule edasi.
- Kui sul on palavik, köha ja hingamisraskused, otsi varakult abi. Jälgi oma tervist ja püsi kodus. Argipäevadel helista enda perearstile, nädalavahetusel ajavahemikul 8.00-17.00 perearsti nõuandeliinile 1220. Perearstinõuandeliini arstid saavad testimisele saatekirju kirjutada vaid neile haiguskahtlusega inimestele, kelle isikut on võimalik tuvastada Smart-ID või Mobiil-ID lahendustega.
- Kui sul on kerged hingamisteede haiguste sümptomid, järgi hoolikalt tavapäraseid kätehügieeni nõudeid ning võimalusel püsi kodus, kuni oled tervenenud.
- Järgi hingamisteede hügieeni. Kui aevastad või köhid, siis kata oma suu ja nina ühekordse salvrätiga. Viska see koheselt prügikasti ja puhasta seejärel käed. Kui sul ei ole salvrätikut, kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), aga mitte paljast kätt.
- Suu ja nina katmine takistab pisikute ja viiruste edasi levimist. Kui aevastad vastu paljast kätt, siis võivad pisikud ja viirused sattuda sinu kaudu teistele inimestele ja esemetele, mida katsud.
Tallinna Ülikooli soovitused ja reeglid: https://www.tlu.ee/covid-19-ja-tallinna-ulikool
* Uudist täiendatakse jooksvalt. Loeti 96 kordaViimati muudetud Teisipäev, 02 Märts 2021 09:59